post

İşe Nasıl Alınırım ?

Bulduğunuz her işe başvurmak çoğu zaman iyi bir fikir değildir. Aramanızı nitelikli olduğunuz işlere odaklarsanız mülakat için seçilme şansınız daha yüksek olur. Rastgele özgeçmiş göndermek sadece zaman kaybıdır. İşe başlamadan önce, ne tür bir işte başarılı olacağınıza karar vermek için zaman ayırın. İş Görüşmelerindeki Mülakat Süreci Ve Teknikleri Farkındalık Yaratmak İçin CVnizi Kullanın Başvuracağınız şirketin departman gereksinimlerine göre CV oluşturmak önemlidir. Etkili CV nasıl hazırlanır örneğini sunuyoruz.
İş başvurusu için Cv Hazırlama Örneği:

1- Ad, soyad, mezun olunan okullar gibi bilgileri en sona bırakınız, bu kimliğinizden önce becerilerinize odaklanılmasını sağlar. Önce şirketin isteklerine odaklanın.

2- Öğrenciyken o departmanla ilişkili olabilecek ne gibi etkinliklerde bulundunuz ne gibi kazanımlar edindiniz.

3- Müşteri sorunlarının çözümü, risk yönetimi ve acil durumlarla baş etme, departman politikalarının uygulanması dahil olmak üzere takım çalışmasına uygun olup olmadığınızı vurgulayın.

4- Ehliyetiniz var mı? Şehir dışı seyahatler için uygun musunuz? Sigara kullanıyor muşunuz?

5- Eğer evliyseniz bunu vurgulamanız iyi olacaktır. Evli kişiler ailesi için çalıştığından işinde daha kalıcı ve verimli olur.
Diğer Adaylardan Önce Fark Edilmek İçin İşe nasıl alınırım, hızlı işe alınma teknikleri için biraz yüksek düşünmelisiniz. Yaptım, ettim yerine geniş zamanla detayları anlatın. Stratejik operasyonel planlar geliştirin ve uygulayın: Önceki deneyimlerinizi en iyi şekilde kısaca anlatın. Örneğin; 15+ yıllık gıda şirketi üretim yönetimi deneyimi. 250'den fazla çalışanı bulunan fabrikada tüm üretim operasyonlarını planlanmış, uygulanmış, koordine edilmiş ve revize edilmiştir. İnsanları, kaynakları ve süreçleri yönetin: Daha önce yapmış olduğunuz başarı ya da başarılarınızı aktarın. Örneğin: Yıllık 10 milyon lira olan kurumsal satış taleplerini karşılamak için haftalık işleme ve paketleme programları geliştirildi ve yayınladı. Tüm üretim gereksinimlerini karşılandı ve envanter maliyetlerini en aza indirildi. Doğrudan raporlar geliştirin: İşiniz için hangi eğitim programlarına katıldınız, öğrendiklerinizi nasıl uyguladınız. Operasyonel hizmet gruplarının dış ve iç müşterilerin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olun: deneyiminiz olan bir bölüm için iş başvurusu yapıyorsanız; firmaya katkılarınızı yazınız. İş başvurusu çalışma şartlarında yer alan tüm cümleleri dikkatlice okuyunuz. Orada yer alan detaylardan hepsine uygun olduğunuzu göstermek adına. Şirketin isteklerini yazıp yanına kısaca not düşünüz. Hızlı işe alınmanız daha kolay olacaktır. Cv nasıl tamamlanır? Sonucu şu şekilde bitiriniz. Bu pozisyon için sizinle görüşme fırsatını yakalamak memnun edici olacaktır. (Dikkat: memnun olurum gibi, ben dili kullanılmıyor) Özgeçmiş, CV ilanınıza göre hazırlandı. Yukarıdaki- aşağıdaki numaradan ulaşılabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler. Artık işe nasıl alınırım? Konusunda kolaylıkla fark edileceksiniz!